Runa ir par tā saucamo "Hiperborejas teoriju", kura savā mācībā iekļāva arī pētījumus asinsgrupu izplatības likumsakarībās pasaulē. Pēc šīs teorijas uzskatiem:
I grupas asins nēsātāju pasaulē ir diezgan daudz un tomēr tikai pie atsevišķām Ziemeļamerikas indiāņu ciltīm var vērot parādību, ka sastopamas gandrīz 100% tikai I grupas asinis. Pēc šīs teorijas I grupas asinis ir bijušas senās Arktogejas un Atlantīdas iedzīvotājiem. Viņiem raksturīgi gaiši mati, gaiša ādas krāsa. Iespējams, ka starp šiem iedzīvotājiem bija izplatīta prakse mirušo ķermeņus nesaglabāt. I asinsgrupa esot bijusi izplatīta arī starp dravīdiem u.c. Dienvidindijas senciltīm.
II grupas asinis visbiežāk sastopamas Eiropas ziemeļtautām- ģermāņiem, skandināviem. Pakāpeniski samazinās tās izplatība virzienā uz Vidusāziju. Šīs grupas asinis sastopamas arī Okeānijā un Āfrikā. Vizuāli II grupas asins nēsātāji ir līdzīgi I grupas cilvēkiem. Faktiski II grupa ir bijusi protoindoeiropiešu izplatītākā asinsgrupa. Tādējādi tā saistās ar āriešu vārdu vistiešākā veidā. Reizē tā ir nordiskā cilvēka asinsgrupa, kura radusies mezolīta un neolīta laikā no I asinsgrupas cilvēkiem, kuri nonāca uz dzīvi jauno s- arktiskajos apstākļos-.
III asinsgrupas cilvēku visvairāk sastopams Dienvidaustrumāzijā- Tibetā, Ķīnā, Indijā un arī Mongolijā. Virzienā uz Rietumeiropas pusi tās popularitāte mazinās. Tā ir neandertāliešu populārākā asinsgrupa un tamdēļ vēsturē ir pieteikusies senāk nekā I grupas asinis. III grupas cilvēki ir vizuāli atšķirīgi no I un II grupas cilvēkiem. Tie ir tumsnēji un mazāki augumā. IV asinsgrupa pagaidām vēl nav pilnībā izpētīta un visbiežāk tā sastopama ukraiņiem, čigāniem, ungāriem.